آموزش پیرایش مردانه درجه ۲
آموزشگاه پیرایش و آرایش مردانه سرای نمونه برگزار کننده دوره های پایه و اصلی پیرایش مردانه در دو سطح درجه ۲ و۱ منطبق با استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای کشور. هنرجویان گرامی جهت ورود به دوره مراقبت زیبایی آقایان ابتدا باید دوره پیرایش مردانه درجه ۲ را بگذرانند و در صورت قبولی میتوانند دوره پیرایش مردانه درجه ۱ را انتخاب نمایید و ثبت نام نمایید.
مدت دوره پیرایش مردانه درجه ۲ ، دو ماه می باشد که هنر جویان گرامی با ابزارهای تخصصی و مواد مصرفی آرایشگری و همچنین طریقه آماده سازی محیط کار و بعد از آن طریقه صحیح استفاده از ابزار پیرایش و آرایش مو و نحوه ضدعفونی کردن ابزارها آشنا میشوند.
در این دوره کلیه روش های کوتاهی مو با شانه و قیچی ، شانه و ماشین اصلاح ، صاف کردن و تنظیم خط های دور سر ، تراشیدن سر ، تراشیدن ریش و سبیل ، حالت دهی مو با سشوار ، آموزش طریقه استفاده صحیح از فیکساتورها ، ژل ها و چسب های مو آموزش داده میشود.
هنرجویان بعد از فراگیری اصول آرایش و پیرایش ، و با توجه به تئوری های آموخته شده خود ، کار عملی خود را در محیط آموزشگاه شروع کرده و موی سر مشتریان آموزشگاه را زیر نظر مربیان کوتاه و اصلاح می نمایند. مربیان آموزشگاه سرای نمونه در تمامی مدت بر روی کار هنرجویان نظارت داشته و اصول صحیح آرایشگری آموزش داده خواهد شد.
هنرجویان با کوتاهی مو و مدل های مختلف پیرایش و آرایش مو شامل : مدل های موی پایه ، مدل موی فانتزی ، مدل موی مردانه ، مدل های موی فشن و مد روز ، آشنا میشوند. بعد از پایان دوره و قبولی در بخش کتبی و عملی  ، به کارآموز گواهینامه مهارت پیرایش مردانه درجه  ۲
 اعطاء میشود. و لازم به ذکر می باشد که هنرجویان گرامی بعد از گذارندن دوره پیرایش مردانه درجه ۲ ، میتوانند آرایشگاه خود را راه اندازی نمایند.